The Predator filminden ilk fragman yayınlandı

The Predator filminden ilk fragman yayınlandı

 

Bilim-kurgu, aksiyon ve korku türlerini başarıyla harmanlayan Predator serisi beyaz perdeye geri dönüyor. Arnold Schwarzenegger’in başrolünü üstlendiği 1987 yapımı Predator (Av) ile başlayan seri, son olarak 2010 yılında vizyona giren Predators ile sinemaseverlerin karşısına çıkmıştı. Predators’ın beklentilerin altında kalmasının ardından uzun süre beyaz perdeden uzak kalan seri, bu yıl vizyona girecek The Predator ile geri dönecek.
 
Eylül ayında vizyona girecek yeni Predator filmi için tanıtım çalışmalarına başlayan 20th Century Fox, filmden ilk fragmanı yayınladı. Predator serisini yeniden canlandırmayı amaçlayan bu yeni film, hem bilim-kurgu türüne ağırlık vermesi hem de ton olarak farklı olması ile serinin diğer filmlerinden oldukça farklı görünüyor.
 
Ayrıca Bkz.Guardians of the Galaxy Vol. 3 için hazırlıklara başlandı 
Kiss Kiss Bang Bang ve Iron Man 3 gibi başarılı filmlerin yönetmeni olan Shane Black‘in yönetmenliğini üstlendiği The Predator; evrendeki en ölümcül avcılar olan yaratıkların ufak bir çocuğun hatası yüzünden Dünya’ya dönmesiyle başlıyor ve bir grup eski askerin bu yaratıkları durdurmak için verdiği mücadeleyi anlatıyor.
 
Yeni Predator filminin başrollerinde Boyd Holbrook, Trevante Rhodes, Keegan-Michael Key, Olivia Munn, Sterling K. Brown, Alfie Allen, Thomas Jane, Augusto Aguilera, Jake Busey ve Yvonne Strahovski yer alıyor. The Predator, 14 Eylül’de vizyona girecek.
 
 

Luke Cage’in 2. sezonundan ilk fragman yayınlandı

Luke Cage'in 2. sezonundan ilk fragman yayınlandı

 

Netflix’in hazırladığı ve yayınladığı altı Marvel dizisinden biri olan Luke Cage, bu yaz yeni sezonu ile ekranlara geri dönecek. Luke Cage’in haziran ayında yayınlanacak ikinci sezonu için tanıtım çalışmalarına hız veren Netflix, yeni sezon için ilk fragmanı yayınladı.
  
Son olarak Daredevil, Jessica Jones ve Iron Fist ile güçlerini birleştirdiği The Defenders‘ta izleyicilerin karşısına çıkan Cage, yeni sezonda da Harlem’in koruyucusu olacak. Jessica Jones’un kısa süre önce yayınlanan 2. sezonu The Defenders’ta yaşananları büyük ölçüde görmezden gelse de, Luke Cage’in yeni sezonunda The Defenders’ta yaşananlar etkili olacak gibi görünüyor.
 
Ayrıca Bkz.Netflix’in The Witcher dizisi hakkında yeni detaylar paylaşıldı 
İlk sezonda mümkün olduğunca dikkat çekmemeye çalışan Cage, The Defenders’ta yaşananlar sonrası kazandığı şöhreti Harlem’i korumak için kullanacak. The Defenders’ta kolu kesilen Misty Knight da yeni sezonda biyonik bir kolla geri dönerek çizgi romanlardaki haline biraz daha yaklaşacak.
 
Luke Cage’in 13 bölümden oluşan 2. sezonu 22 Haziran’da yayınlanacak. 
 

Avengers: Infinity War hakkında ilk yorumlar paylaşıldı

Avengers: Infinity War hakkında ilk yorumlar paylaşıldı

 

Bu yılın en heyecanla beklenen filmlerinden Avengers: Infinity War, yarın sinemaseverler ile buluşacak. Marvel sinematik evreni için bir devrin sonu olarak görülen film, sinematik evrende yer alan tüm kahramanları bir araya getirecek. Tüm dünyada sinemaseverler Infinity War için gün sayarken, Amerika’da bir grup sinema eleştirmeni ve basın mensubu filmi erkenden izleme şansı yakaladı.
 
Avengers: Infinity War için geçtiğimiz günlerde düzenlenen özel gösterime katılan eleştirmenler, film hakkında ilk görüşlerini sosyal medya üzerinden paylaştı. Film hakkında ilk eleştiriler son derece olumlu olsa da, yeni Avengers filminin kusursuz olduğu söylenemez. Bazı eleştirmenler, tüm zamanların en ihtişamlı filmlerinden Infinity War’un, zaman zaman devasa hikayesinin altında ezildiği ve üst üste gelen aksiyonun bunaltıcı olduğu görüşünde.
 
Ayrıca Bkz.Venom filminden ilk uzun fragman yayınlandı 
Sinema eleştirmenleri Infinity War’un son derece eğlenceli ve mizah dozu yüksek bir film olduğu konusunda büyük ölçüde hemfikir. Marvel sinematik evreni için bu son derece alışıldık bir övgü olsa da, Infinity War, Marvel’in daha önce eleştirildiği konularda da övgü toplamayı başardı.
 
Filmlerindeki kötü adamlarının karakter olarak zayıf kalması Marvel’in bugüne kadar en çok eleştirildiği konuların başında geliyordu. Ne var ki Infinity War’un asıl kötüsü olan Thanos eleştirmenleri fazlasıyla etkilemiş görünüyor.
 
Eleştirmenlerin dikkat çektiği bir diğer konu da bu filmi izlemeden önce spoiler içeren yorum ve haberlerden kesinlikle kaçınılması gerektiği. Filmin beklenmedik olaylarla dolu hikayesi ve etkileyici sonu da eleştirmenlerden övgü toplayan unsurlar arasında yer alıyor.
 

 

 

 

 
Robert Downey Jr., Chris Evans, Chris Hemsworth, Scarlett Johansson, Mark Ruffalo, Jeremy Renner, Elizabeth Olsen, Anthony Mackie, Paul Rudd, Chris Pratt, Zoe Saldana, Dave Bautista, Pom Klementieff, Tom Holland, Benedict Cumberbatch, Chadwick Boseman ve Sebastian Stan’in diğer Marvel filmlerindeki rolleriyle geri döneceği filmde Thanos’u ünlü oyuncu Josh Brolin canlandıracak.
 
Filmin yönetmenliğini Captain America: Winter Soldier ve Captain America: Civil War’un da yönetmenleri olan Anthony ve Joe Russo üstleniyor.
 
 

Netflix, Cannes Film Festivali’nden çekilme kararı aldı

Netflix, Cannes Film Festivali'nden çekilme kararı aldı

 

Cannes Film Festivali organizatörleri ve Netflix arasında aylardır devam eden anlaşmazlık yeni bir boyut kazandı. Cannes Film Festivali organizatörlerinin koyduğu yeni kurallar sonrası nasıl bir yol izleyeceği merak konusu olan Netflix, festivalden çekilme kararı aldı. Variety’e konuşan Netflix CEO’su Ted Sarandos; filmlerinin bu yıl Cannes Film Festivali’nde yer almayacağını açıkladı.
 
Netflix ve Cannes arasındaki anlaşmazlık geçtiğimiz yılki festivalin ardından başladı. Netflix’in yayın stratejisi gereği sinemalarda gösterilmeyip doğrudan dijital platformda yayınlanan filmlerinin festivalde yer alması ve Altın Palmiye için yarışması, Fransa’daki sinema camiasından tepki topladı.
 
Ayrıca Bkz.Netflix, Avrupa’nın en büyük film şirketlerinden EuropaCorp’u satın alıyor 
Ülkedeki sinema sahiplerinin yürüttüğü lobi çalışması, Cannes’ın sanat yönetmeni olan Thierry Fremaux‘nun Fransız yasalarındaki bir maddeyi öne sürerek Netflix filmlerinin festival programından çıkarılmasını istemesiyle sonuçlandı. Filmlerin Cannes Film Festivali’nde yarışabilmesi için dijital platformlarda yayınlanmadan önce belli bir süre sinemalarda gösterilmesini gerektiren bu yasanın ön plana çıkarılması, Cannes Film Festivali organizatörlerinin Netflix filmlerini uluslararası yarışmadan çıkarmasıyla sonuçlandı.
 
Cannes organizatörlerinin kısa bir süre önce aldığı bu karar Netflix filmlerinin Altın Palmiye için yarışmasını engellemiş olsa da filmlerin festival programında yer almasının önünde herhangi bir engel bulunmuyordu. Yani Alfonso Cuaron’un yeni filmi Roma ve Paul Greengrass’ın yeni filmi Norway gibi Netflix filmleri Altın Palmiye için yarışamasa da festival programında yer alabilecekti. 
 
Bu yeni kuralın Netflix’e özel olduğunu ve Cannes sanat yönetmeni Thierry Fremaux’nun açıklamasında bunu açıkça ortaya koyduğunu söyleyen Netflix CEO’su, bu tavır sonrasında filmlerini festivalde göstermenin anlamsız olacağını ifade etti.

Game of Thrones yeni savaş sahnesiyle kendi rekorunu kırdı

Game of Thrones yeni savaş sahnesiyle kendi rekorunu kırdı
Tüm zamanların en sevilen dizilerinden Game of Thrones, devasa prodüksiyonu sayesinde dizi ile film arasındaki çizgiyi bulanıklaştırmaya devam ediyor. Bugüne kadar televizyon tarihinin gördüğü en büyük savaş sahnelerine sahne olan Game of Thrones, son sezonunda çıtayı biraz daha yükseltecek.
 
Game of Thrones’un merakla beklenen son sezonunun çekimlerine bir süre önce başlanmıştı. Yeni sezonun setinden ilk detayları paylaşan yardımcı yönetmen Jonathan Quinlan; son sezon için bugüne kadar çektikleri en büyük savaş sahnesini çekerek kendi rekorlarını kırdıklarını açıkladı.
 
Ayrıca Bkz.Yüzüklerin Efendisi dizisi hakkında yeni detaylar ortaya çıktı 
Quinlan, Instagram üzerinden paylaştığı mesajda; bu muazzam savaş sahnesi için 55 gece üst üste çekim yaptıklarını ve 11 hafta boyunca 3 farklı mekânda yapılan çekimlerin ardından televizyon tarihinde bir daha eşine rastlanmayacak bir savaş sahnesi çektiklerini ifade etti.
  
Game of Thrones izleyicileri etkileyici savaş sahneleri görmeye alışkın olsa da son sezon için çekilen bu yeni sahne bundan önceki tüm savaşları gölgede bırakacak gibi görünüyor. Bu yeni savaş sahnesi 11 haftada çekilirken, dizide bugüne kadar yer alan en büyük savaş sahnelerinden Piçlerin Savaşı (Battle of the Bastards) bu sürenin yarısında çekilmişti.
 • Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

  Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  İnsan ne kaybetse ya da neye ulaşmak istese, olmadığında çok zorlamaz; vazgeçer. Farkında mısınız bir tek aşkı, bıksak da asla vazgeçmeden arıyoruz. Peki acaba o kadar aramamıza rağmen neden gerçek aşkı bulamıyoruz? Unutamıyoruz Geçmişte birini çok sevdiniz; ama yanlış kişiydi ve ayrıldınız. İşte, o kişiye dair hala ihtimaller besliyorsanız, bir türlü unutamıyorsanız, gerçek aşka da […]

 • Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

  Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Kıskanma dozuna göre sevgiyi besleyen bir histir. Özellikle kadınlar üzerinde etkili olan bu duygu eşlerin birbirilerini seçerken de kriteri oluyor. Yapılan bir ankette kadınların kıskanç erkekleri tercih ettikleri ortaya çıktı. Sizce hangisi? KızlarSoruyor platformu üyelerine “Sizce kıskanç erkek mi kıskanmayan erkek mi daha makul?” sorusunu yönlendirdi. Binlerce kişinin katıldığı ankette oyların %79’uyla kıskanan erkek hem […]

 • Huzurlu bir ilişkinin sırları

  Huzurlu bir ilişkinin sırları

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Kadın – erkek ilişkilerinde zamana yenilmemek elinizde. Yaşadığınız birlikteliğin uzun süreli ve huzurlu olabilmesi için birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor. Biraz çaba, biraz anlayış ve özveriyle ilişkiniz her daim size huzur verebilir. Saygı Toplumda oldukça aranmasına rağmen en az bulunan şey olan saygı, gönül işlerinin baş tacı olarak nitelenebilir. Her şeyden önce kendisine saygısı olan, […]

 • Oscar 2018 Ödülleri Kazananlar

  Oscar 2018 Ödülleri Kazananlar

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Dün gece Los Angeles Dolby Theatre’da düzenlenen gece de 90. Akademi Ödülleri sahiplerini buldu. Kazananlar ; En İyi Yapım Tasarımı The Shape of Water En İyi Sinematografi Blade Runner 2049 En İyi Kostüm Tasarımı Phantom Thread En İyi Ses Kurgusu Dunkirk En İyi Kısa Animasyon Film Dear Basketball En İyi Kısa Film The Silent Child […]

 • Apple, Goldman Sachs işbirliğiyle kredi kartı çıkarıyor

  by on 12 Mayıs 2018 - 0 Comments

  Wall Street Journal’in haberine göre Apple, yatırım bankası Goldman Sachs ile işbirliği yaparak yeni bir kredi kartı çıkarmaya hazırlanıyor. Cupertino merkezli şirketin zaten Barclays ile mevcut bir kredi kartı ortaklığı var. Apple, Goldman ile devam ederse Barclays ile olan işbirliğini sona erdirecek.   Ayrıca Bkz.Galaxy J serisine Android Oreo ne zaman gelecek? Yayınlanan raporda, yeni […]