YouTube geçen yıl son çeyrekte 8.3 milyon videoyu kaldırdı

YouTube geçen yıl son çeyrekte 8.3 milyon videoyu kaldırdı

Geçen yıl YouTube için oldukça zor geçti. Çocuk kategorisinde absürt Disney karakterli videoların istilası, ünü YouTuber’ların sorumsuz videoları ve aşırılık içeren videoların kontrol edilememesi çok eleştirildi. Bunun sonucunda da reklam verenler platformdan uzaklaşmaya başladı.

 

Milyonlarca içerik

 

Yaşanan sıkıntılar sonrasında kontrol araçlarını geliştiren ve sert tedbirler alan YouTube haliyle şikâyet konusu olan videoları daha hızlı kaldırmaya başladı. Geçen yılın son çeyreğinde kaldırılan video sayısı 8.3 milyon oldu.

 

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Platformun ilk kez yayınladığı topluluk raporunda yer alan rakamın 6.7 milyonu şikayet edildikten sonra yapay zeka tarafından incelenmiş ve hiç izleme almadan kaldırılmış. Firma eleştirilmesine rağmen yapay zekâ kontrol merkezinin iyi bir şey olduğunu ifade ediyor.

 

Rakamlar Ekim ve Aralık 2017 tarihleri arasında elde edilmiş. Aralık ayında firma Google içerisindeki 10 bin çalışana videoları incelemesi için ekstra görevler verildiğini ifade etmişti. Yapay zekâ şikâyet konusu videoda ikna olmazda bu ekibe yönlendiriyor ve son kararı onlar veriyor. Bu bakımdan rakamlara insan eli değmedi diyebiliriz. Bu yılın ilk çeyreğindeki rakamlarda moderatör etkisini göreceğiz.

 

YouTube Android sürümüne “Ana Sayfada Oynat” özelliği eklendi

YouTube Android sürümüne "Ana Sayfada Oynat" özelliği eklendi
 
Geçtiğimiz Ekim ayında testine başlanan “Ana Sayfada Otomatik Oynat” özelliği YouTube Android uygulaması için yayınlanmaya başladı. Eklenen özellik YouTube ana ekranınızın en üstündeki videonun sessiz bir şekilde oynamasını sağlayacak. Aslında bu özellik YouTube Web sürümünde hali hazırda kullanılıyor. Site içerisinde fare imlecini ana sayfada herhangi bir videonun üzerine getirdiğiniz zaman, ön izlemesi otomatik olarak oynatılıyor. Buna benzer bir özellik artık mobil uygulamasında da kullanılabilecek.
 
Ayrıca Bkz.Instagram’a portre modu geldi! Instagram portre modu nasıl kullanılır? 
 
Adından da anlaşılacağı gibi, ‘Ana Sayfada Otomatik Oynat’ özelliği yalnızca  YouTube Android uygulamasının ana sayfasında kullanılabilir. Bir videoyu izlerken, altında önerilen videolarda veya takip ettiğiniz kanalların ana ekranında ‘Ana Sayfada Otomatik Oynat’  özelliği aktif olmayacak. Ayrıca resim içinde resim moduna geçtiğiniz zamanda özellik aktif olmayacak. “Ana Sayfada Oynat” özelliğini Ayarlar > Otomatik Oynat >  Ana Sayfada Otomatik Oynat’a girerek yapılandırabilirsiniz. Bu menü cihazınız için henüz mevcut olmayabilir, çünkü dünya çapında yayına yeni başladı.
 

YouTube genel merkezine saldırı! Yaralılar var

YouTube genel merkezine saldırı! Yaralılar var

İnternetin en büyük video portalı YouTube’un Kaliforniya’daki genel merkezinde silah sesleri duyuldu. Erkek bir saldırgan binada ateş açarken yaralıların olduğu bilgisi geldi. Olayla ilgili araştırma sürüyor.

 

Merdivenlerde kan izleri

 

YouTube çalışanlarının da Twitter üzerinden duyurduğu olayda bilinmeyen bir nedenden ötürü genel merkezin olduğu kampüste erkek bir saldırganın ateş açtığı belirtiliyor. Bazı çalışanlar merdivenlerde kan izlerinin olduğunu ifade ediyor.

 

Ayrıca Bkz.DonanımHaber iOS uygulaması AppStore’da yayında!

Çalışanlar masaları barikat yaparak kendilerini korumaya alırken bir kişi göğsünden olmak üzere yaralananların olduğu bildirildi. Şimdilik ölen olmadığı belirtiliyor.

 

1700 kişinin çalıştığı kampüse onlarca ekip otosu ve ambulans yönlendirilmiş durumda. Polis saldırgana karşılık vermeye başladı. Binadaki çalışanların ise tahliye edilmeye başlandığı bildirildi. Çalışanlar elleri havada dışarı çıkarak polis kontrolünden geçiriliyor. Halka bölgeden uzak durmaları konusunda çağrı yapılıyor.  Google ve YouTube kısa süre sonra açıklama yapacak.

 

 • Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

  Türk kadınlarının favorisi kıskanç erkek

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Kıskanma dozuna göre sevgiyi besleyen bir histir. Özellikle kadınlar üzerinde etkili olan bu duygu eşlerin birbirilerini seçerken de kriteri oluyor. Yapılan bir ankette kadınların kıskanç erkekleri tercih ettikleri ortaya çıktı. Sizce hangisi? KızlarSoruyor platformu üyelerine “Sizce kıskanç erkek mi kıskanmayan erkek mi daha makul?” sorusunu yönlendirdi. Binlerce kişinin katıldığı ankette oyların %79’uyla kıskanan erkek hem […]

 • Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

  Neden gerçek aşkı bulamıyoruz

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  İnsan ne kaybetse ya da neye ulaşmak istese, olmadığında çok zorlamaz; vazgeçer. Farkında mısınız bir tek aşkı, bıksak da asla vazgeçmeden arıyoruz. Peki acaba o kadar aramamıza rağmen neden gerçek aşkı bulamıyoruz? Unutamıyoruz Geçmişte birini çok sevdiniz; ama yanlış kişiydi ve ayrıldınız. İşte, o kişiye dair hala ihtimaller besliyorsanız, bir türlü unutamıyorsanız, gerçek aşka da […]

 • Huzurlu bir ilişkinin sırları

  Huzurlu bir ilişkinin sırları

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Kadın – erkek ilişkilerinde zamana yenilmemek elinizde. Yaşadığınız birlikteliğin uzun süreli ve huzurlu olabilmesi için birkaç noktaya dikkat etmek gerekiyor. Biraz çaba, biraz anlayış ve özveriyle ilişkiniz her daim size huzur verebilir. Saygı Toplumda oldukça aranmasına rağmen en az bulunan şey olan saygı, gönül işlerinin baş tacı olarak nitelenebilir. Her şeyden önce kendisine saygısı olan, […]

 • Oscar 2018 Ödülleri Kazananlar

  Oscar 2018 Ödülleri Kazananlar

  by on 2 Nisan 2018 - 0 Comments

  Dün gece Los Angeles Dolby Theatre’da düzenlenen gece de 90. Akademi Ödülleri sahiplerini buldu. Kazananlar ; En İyi Yapım Tasarımı The Shape of Water En İyi Sinematografi Blade Runner 2049 En İyi Kostüm Tasarımı Phantom Thread En İyi Ses Kurgusu Dunkirk En İyi Kısa Animasyon Film Dear Basketball En İyi Kısa Film The Silent Child […]

 • Renault ve Nissan, Çin'in lider batarya üreticisinden destek alacak

  Renault ve Nissan, Çin'in lider batarya üreticisinden destek alacak

  by on 13 Mayıs 2018 - 0 Comments

    Pek çok üreticinin yaptığı gibi Çin pazarına özel yeni elektrikli araçlar üretmeyi planlayan Nissan ve Renault, batarya konusunda destek almak için ülkenin önde gelen batarya üreticilerinden Contemporary Amperex Technology (CATL) şirketiyle anlaşmaya karar verdi. Nikkei tarafından yapılan habere göre, dev üreticiler başlangıç olarak iki özel elektrikli araç programına batarya desteği için aralarında sözleşme imzaladı. […]